Hlíva ústřičná je jedna z nejvíce zdravých hub, co se používá. Je vyhlášená především pro její protizánětlivé, protivirové a protirakovinné účinky. Nachází využití i v alternativních léčebných metodách.
Z kterých problémů vás hlíva ústřičná může dostat?
- infekce a zánět
- oslabená imunita
- alergie
- detoxikace
- kožní problémy
- potíže s trávením
- rakovina (nutno brát s rezervou)
- a mnoho dalších…
Polévka z hlívy ústřičné
Na polévku budeme potřebovat následující ingredience:
- 500 gramů hlívy ústřičné
- cibule a česnek
- sůl a pepř
- olej
- majoránka
- hladká mouka
- sladká paprika
Nakrájenou cibulku hodíme na rozpálený olej a chvíli smažíme. Poté přidáme nakrájenou hlívu ústřičnou a zasypeme lžící sladké papriky. Až bude hlíva orestovaná, tak přilijeme litr vody. Vaříme, dokud nebude hlíva měkká a po změknutí přidáme poslední ingredience až na mouku – majoránku, nadrcený česnek, pepř a sůl.
Poslední přísada bude mouka, kterou rozmícháme ve vodě a přilijeme do polévky. Polévku z hlívy ústřičné a jíškou vaříme ještě 10 – 15 minut. Podáváme s čerstvým pečivem. Dobrou chuť!
Využijte síly hlívy ústřičné v novém doplňku stravy
Kuřecí nudličky s hlívou ústřičnou
Uvedené váhy potravin vydají na jednu velkou, případně dvě menší porce. Pojďme se tedy podívat, co budeme na recept potřebovat:
- 300 gramů kuřecích prs
- 300 gramů hlívy ústřičné
- cibule
- kmín, pepř a sůl
- olej
- citrón
- salát
Kuřecí prsa společně s hlívou nakrájíme na malé nudličky. Na pánvi rozehřejeme olej, na který přidáme nakrájená prsa a hlívu.
Společně restujeme okolo 8 minut a poté přidáme kmín, sůl, pepř a zalijeme šťávou z citrónu.
Ještě chvíli smažíme a ke konci přidáme natrhaný salát, s kterým maso a hlívu pořádně promícháme. Ke směsi se hodí rýže, kuskus, nebo čerstvé pečivo. Přejeme dobrou chuť! 😉
Naposledy aktualizováno 13 června, 2021, autorem Redakce Magazínu