Nastřelení vousů je záchranou pro všechny muže, kteří s přibývajícím věkem bojují s řídnutím jejich pánské chlouby. Plnovous je a odjakživa byl symbolem mužnosti a v současnosti je opět jeho obliba na vzestupu. Bohužel čas nikdo nezastaví, a i ti, jejichž bradu v mládí zdobil bujný porost, mohou v pozdějším věku utrpět neočekávanou ztrátu vousů.
Chcete-li získat zpět své sebevědomí, neotálejte s transplantací moc dlouho.Chcete vědět, jak takový zákrok vypadá a jak se na něj připravit? V jakých cenových relacích se pohybuje a zda je po něm nutná rekonvalescence? Pak čtěte následující řádky.
Nastřelení vousů – hlavní důvody, proč zákrok podstoupit
Hlavním důvodem doplnění řídnoucího plnovousu je především estetické hledisko. Kromě ztráty chlupů důsledkem přibývajících let mohou lysá místa výsledkem různých poranění a onemocnění obličeje , která na tváři zanechala jizvičky a holá místa na nichž už pravděpodobně nikdy chlupy nevyrostou.
Někteří muži, a to i ti mladší, navíc trpí řídkými vousy odjakživa a přitom by si tolik přáli jít s dobou a nechat si narůst pořádný porost. Transplantace pomocí vlastních vlasových štěpů proto pomůže i tam, kde příroda nebyla příliš štědrá.
Nastřelení bude třeba vhodné pro každého muže od 25 let věku, u něhož se projevuje dědičná androgenní alopecie a má dostatečné množství vlasů v místě, kde bude štěp odebírán.
Jaká je nutná příprava před transplantací
Jakmile se definitivně rozhodnete, že nastala ta pravá chvíle, kdy je třeba vyřešit váš problém s alopecií, bude prvním krokem objednání se na kliniku. Ještě než ji navštívíte, budete z její strany vyzváni, abyste zaslali fotografie hlavy a tváře z různých úhlů. Na základě těchto fotek pak odborníci posoudí, zda jste vhodným kandidátem pro transplantaci.
Pakliže projdete tímto kolem, sejdete se na osobní konzultaci s lékařem. Ten vás prohlédne, stanoví místo odběru štěpů a rozsah zákroku.
Následně se dozvíte podrobnosti o proceduře a dostanete také instrukce, které bude potřeba respektovat. Samozřejmostí je alespoň 24 hodin před zákrokem nepít alkohol, nekouřit a vyhnout se kofeinovým nápojům.
Připravte si také přehled své zdravotní historie – tzn. o případných alergiích a prodělaných zraněních či vážnějších nemocech; na to vše se vás lékař během konzultace bude ptát.
Co vás čeká během procedury
Na zákroku vám lékař umrtví oblast, z níž se budou odebírat jednotlivé vlasy, které pak aplikuje na místa, kde vousy vypadaly. Většinou je štěp vyjmut z oblasti týlu, kde mají muži vlasy nejkvalitnější a nejhustší. Díky lokální anestezii je procedura zcela bezbolestná.
Štěp se odebírá za pomoci speciálního nástroje s dutou jehlou rotací a dále pak pinzetou. Na místech transplantace se mikroskalpelem udělají kanálky, kam jsou vlasy očištěné od zbytkové tkáně umístěny.
Pro zjednodušené vysvětlení by se celý proces dal shrnout do následujících kroků:
- umrtvení dárcovské oblasti
- odebrání a očištění vlasového štěpu
- vytvoření kanálků na vybraných místech tváře
- Implantování štěpu
Je potřeba rekonvalescence?
Na tom, zda se jednotlivé folikuly dobře uchytí, záleží, jak čistě je proveden řez kanálku. V ideálním případě by měl být velmi těsný, aby bylo kolem štěpu co nejméně volného místa. Po zákroku není pacient nijak výrazně omezen. První a druhý den je potřeba mít ošetřena a obvázána místa odebrání štěpu.
Poté lékař obvaz odstraní a zkontroluje, zda se ranky dobře hojí. Nakonec dostanete instrukce, jak o nové vousy správně pečovat, aby byl celý proces úspěšný a oblast se dobře zahojila.
Tak to je k proceduře nastřelení vousů už opravdu vše. Teď už máte přehled o tom, co vše obnáší získání bujného plnovousu. Dočetli jste se pro koho je tento zákrok vhodný a co vás čeká, než se vydáte na kliniku. Zjistili jste také, jak samotná transplantace probíhá a víte, že následná rekonvalescence není nic hrozného. Už stačí jen sebrat odvahu a domluvit si konzultaci na vybrané klinice.
A co říkáte na nastřelování vousů vy? Přijde vám to jako zbytečná manýra a zbytečně vynaložené peníze, nebo naprosto chápete ty, kteří se rozhodli využít profesionální estetické služby? Jsme, stejně jako ostatní čtenáři zvědaví, tak se o váš názor podělte.
Naposledy aktualizováno 10 září, 2021, autorem Redakce Magazínu