Máte problémy s erekcí a nechcete je řešit za pomocí konvenčních lékařských postupů? Nebo prostě jen chcete zvýšit své libido a zlepšit sexuální výdrž? V přírodě najdeme řadu bylin obsahujících látky, které mohou kladně ovlivnit váš partnerský život. Mají pozitivní vliv jak na stimulaci libida, tak na stimulaci tvorby hormonů, které hrají důležitou roli při vzniku sexuální touhy.
Obecně lze říci, že s erekcí mužům mohou pomoci ty byliny, jenž mají některé z těchto vlastností:
- zvyšují produkci testosteronu a jiných pohlavních hormonů
- posilují kardiovaskulární systém
- stimulují funkci centrálního nervového systému
1. Ženšen pravý
Latinsky Panax ginseng, někdy také označován jako asijský, korejský nebo čínský ženšen. Vyznačuje se tím, že je vhodný jak pro muže, tak pro ženy, protože látky v něm obsažené zvyšují libido u obou partnerů. Účinné látky jsou triterpenové glykosidy, známé též jako saponiny. Dále je bohatý na aminokyseliny, alkaloidy, fenoly, proteiny, polypeptidy a vitamíny B1, B2, B6 a vitamín A.
Ženšen se nachází téměř v každém přípravku na zlepšení erekce. Bohužel ve většině případech se jedná pouze o stopové množství, které erekci nemůže zlepšit. Proto se dívejte na složení a dejte přednost staré klasice, jako je Vimax- Ten obsahuje 50 mg extraktu (5%). U něj tedy můžete mít jístotu, že erekce se dostaví a to například i po sklence alkoholu.
Optimalizuje krevní tlak, tzn. dokáže snižovat vysoký krevní tlak, a naopak zvyšovat tlak nízký. Schopnosti posilovat srdce a nervovou soustavu jej předurčují také jako jednu z doporučovaných bylin na podporu erekce. Kromě toho ženšen obsahuje zinek, který zvyšuje produkci testosteronu, což je velmi dobré na potenci. Ženšen je nedílnou součástí východní medicíny.
2. Zázvor
Tato bylina je velice všestranná. Široké zastoupení má v čínské a indické kuchyni, jeho velmi výrazná specifická chuť však ne každému sedne. Znám byl také ve starověkém Řecku a Římě nebo v Egyptě, kde se dodnes používá k luštěninám nebo do omáček ke kuřecímu masu. Obsahuje látky jako jsou gingerol, shogaol či zingeberen, které stojí za jeho výrazným aromatem.
Rovněž jako v případě ženšenu posiluje krevní oběh, což vám může pomoci při problémech s dosažením nebo udržením erekce. Kromě toho snižuje cholesterol, který je rovněž nepřítelem kvalitní erekce. Dejte si však pozor na některé nežádoucí účinky, proto není dobré to s jeho konzumací přehánět. Patří zde pálení žáhy, bušení srdce a někteří lidé z něj mohou mít zažívací potíže. Proto nejprve vyzkoušejte, jak působí právě na vás.
3. Kotvičník zemní
Velice dobře je známý pod latinským názvem Tribulus terresis, pod kterým jsou často označovány doplňky stravy, které se z něj vyrábějí. Tyto doplňky často najdete v sortimentu výrobců doplňků stravy pro sportovce, protože kotvičník zvyšuje hladinu testosteronu v krvi. Do určité míry je schopen zvýšit svalovou sílu, ale účinky nejsou nikterak zásadní. Obsahuje mnoho rostlinných anabolických steroidů, které jsou známy jako fytosteroly a nejvíce se jich nachází v plodech a kořenech. Dále v něm obsaženo vysoké množství sapogeninů, jako jsou chlorgenin, gitigenin, ruskogenin, diosgenin a trogoghenin.
Pro co nejvyšší účinek zvýšení testosteronu, sexuálního libida a dalších pohlavních hormonů obecně, je údajně nejlepší bulharský Tribulus, který by měl obsahovat garantovaných 60 % protodioscinu. To je steroidní saponin, který má nejvyšší účinek v dané oblasti.
4. Ginkgo biloba
Jinak česky též jako jinan dvoulaločný. Velmi dobře jej znají jistě studenti, protože výtažky z něj posilují paměť a koncentraci. Za zlepšení kognitivních funkcí stojí antioxidanty v rostlině obsažené. Může ale pomoci také v oblasti zlepšení erekce a sexuální výdrže, a to jak mužům, tak ženám, protože posiluje prokrvení cév v intimních partiích obou pohlaví. Vyšla dokonce studie v časopise Journal of Sex & Marital Therapy, která zmiňuje příznivé vlivy na sexuální výkonnost obou partnerů a potlačení vedlejších účinků antidepresiv.
5. Klánopraška čínská
Východní medicína je nekonečnou zásobárnou bylinek na všechny možné lidské problémy. Tato rostlina má pozitivní vliv na činnost nervové soustavy, působí proti depresím. Snižuje únavu, působí kladně na duševní i fyzickou aktivitu. Alternativní medicína tuto rostlinu řadí mezi adaptogeny. Ty mají zlepšovat odolnost organismu. Nejčastějšími produkty jsou:
- lihové tinktury
- čaje
6. Škornice šípolistá
Je další výraznou bylinou v tradiční čínské medicíně, která působí jako afrodiziakum. Jde o trvalou bylinu, která původně rostla na pastvinách a v lesích v Japonsku a v Číně, ale právě její účinky na libido jí zajistily rozšíření do celého světa. Používají se zejména listy, které můžete u nás koupit nejčastěji sušené v drcené formě. Obsahuje velké množství flavonoidů, což je vitamín P. Jde o významný antioxidant s kladným vlivem na cévy. Kromě poruch potence, se bylina používá také k léčbě revmatismu. Moderní věda látkám v bylině přisuzuje rovněž pozitivní vliv na ledviny, při léčbě osteoporózy a oparů.
7. Maca peruánská
V posledních letech je to velice populární propagovaná rostlina. Mnohé firmy produkující tzv. RAW foods neboli superpotraviny, ji mají v nabídce. Jejím domovem jsou peruánské Andy, kde roste v nadmořských výškách okolo 3 500 m. Z byliny se používá její kořen, který obsahuje největší množství látek příznivě působících na lidský organismus. Patří mezi ně zejména:
- podpora plodnosti
- pozitivní vliv na erekci u mužů
- harmonizace menstruačního cyklu u žen
- zlepšení vitality a fyzické kondice
- zvýšení chuti k jídlu
Závěrem
Zdroj:
https://www.healthline.com/health/erectile-dysfunction/ed-natural-treatments
Naposledy aktualizováno 28 března, 2020, autorem Redakce Magazínu